JUDO KLUB « SPLIT « – SPLIT osnovan je prije 51 godinu – 1955. godine u okviru TAD « Split », da bi se tijekom svog djelovanja osamostalio kao poseban klub.

Djeluje na području grada Splita, a i šire, sa osnovnom idejom popularizacije i omasovljenja judo športa, te pedagoškog rada s mladima.

Osnivač je Županijskog judo saveza, neposredni član Hrvatskog judo saveza, a bio je inicijator osnivanja svih judo klubova i sekcija u Dalmaciji.

Danas je klub organiziran i djeluje na principu udruge građana.

Klub broji preko 250 članova od kojih oko 140 redovito sudjeluje u njegovom radu, i na svim razinama natjecanja. U klubu kontinuirano djeluje četverogodišnja judo škola mladeži i djece čiji rad je organiziran kroz osam ( 8 ) grupa ( 120 polaznika ) te 30 – tak aktivnih natjecatelja.
Iz redova kluba ponikli su brojni nosioci odličja s gradskih, regionalnih, državnih i međunarodnih natjecanja. U svom radu posebnu pozornost posvećujemo izobrazbi i usavršavanju vlastitog natjecateljskog, trenerskog i sudačkog kadra.

U svom 50-godišnjem djelovanju Judo klub «Split» pružio je velike organizacije međunarodnih i domaćih natjecanja i to isključivo u razdoblju do 1991. godine, kao što su; Kup Jadrana, Kup Jugoslavije, Međunarodni turnir Mladosti, te brojna državna prvenstva, seminari i ljetne judo škole.

Kroz judo klub « SPLIT « prodefilirao je impozantan broj natjecatelja koji su ostavili svoj pečat hrvatskom judu, a isto tako i veliki broj samoprijegornih športskih djelatnika volontera koji su svojim entuzijazmom i radom omogućili status i ugled koji ovaj klub danas uživa.

Brojnim aktivnostima Klub je razvio lepezu prijateljskih odnosa s drugim judo klubovima iz zemlje i inozemstva.

info@judosplit.hr

Zrinjsko-frankopanska b.b.